دانشگاه سچینوا

دانشگاه پزشکی سچینوا مسکو (university sechenov moscow)

امروزه علم پزشکی در حال تبدیل شدن به یک دانش که فعالیت های علمی بسیاری در سراسر جهان در این زمینه صورت میگیرد.
دانشگاه پزشکی سچینوا مسکو به عنوان یک دانشگاه برتر در روسیه در این باره در نظر گرفته میشود. بیش از 140 نفر از اعضای هیات علمی این دانشگاه عضو یک یا چند مرکز و یا سازمان ها و انجمن های علمی و تخصصی خارجی و بین المللی هستند. همکاری بین المللی یکی از مهمترین شاخه های فعالیت دانشگاه سچینوا مسکو است.

دانشگاه پزشکی سچینوا مسکو به عنوان یکی از قدیمی ترین دانشکده های پزشکی در روسیه در سال 1758 به عنوان مرکز پزشکی امپراطوری مسکو تاسیس و راه اندازی شد. بعد از ایوان سچنف یکی از فارغ التحصیلان دکترای امپراطوری مسکو، به این نام خوانده شد ، کسی که به عنوان “پدر فیزیولوژی روسی” شناخته می شود . دانشگاه پزشکی سچینوا مسکو در سال 1930 مستقل شد .

بیش از 2 قرن ، دانشگاه پزشکی سچینوا در نظام بهداشت و درمان روسیه بوده است. پزشکانی برجسته و دانشمندانی که نقش مهمی در پیشرفت پزشکی را داشته اند در این دانشگاه تحصیل کرده اند.

بیمارستان دانشگاه پزشکی سچینوا مسکو

بیمارستان آموزشی دانشگاه سنچی در سال 1897 راه اندازی شد. این مرکز به بهترین و بزرگترین بیمارستان های آموزشی در اروپا شد. این بیمارستان آموزشی در چندین سال اخیر کامل بازسازی شده است، همچنین این بیمارستان 4 هزار کارمند و پرسنل دارد ، 3 هزار تخت در این بیمارستان و همچنین 25 کلینیک دانشگاهی در بیمارستان وجود دارد. تمامی خدمات چند منظوره و با کیفیت بالا ارائه میشوند. این بیمارستان به بیماران مبتلا به سرطان با طیف گسترده ای از خدمات پزشکی را فراهم می کند.

امکانات بیمارستان دانشگاه پزشکی سچینوا مسکو

مرکز آموزش پزشکی دانشگاه پزشکی سچینوا مسکو مجهز به تهجزات پیشرفته رباتیک است. برنامه های این مجموعه از جمله موثر ترین و بهترین شیوه های درمانی را ارائه می دهد.

این مرکزآموزشی پزشکانی در تخصص های مختلف آموزش می دهد :

پزشکان عمومی ، جراحان ، انکولوژیست ها ، متخصصین ارولوژی و متخصصان بیهوشی از جمله این تخصص ها می توان اشاره کرد. در حال حاضر حدود 18 هزار دانشجوی خارجی و فارغ التحصیل از 73 کشور در دانشگاه سچینوا مشغول به تحصیل میباشند. به طور عمده توسط دانش آموزان از مالزی، جمهوری خلق چین، سوریه، هند، ویتنام، اسرائیل، برزیل، آلمان، ایالات متحده آمریکا، انگلیس، جمهوری مالدیو و کشورهای دیگر نمایندگی می شود

هدف دانشگاه پزشکی سچینوا مسکو

هدف دانشگاه پزشکی سچینوا مسکو از پیوستن به جامع پژوهشی و آموزشی ، تبدیل شدن به یک مرجع بین المللی علوم زیستی در کشور روسیه میباشد.

اهداف کلی این دانشگاه ، با تحقیقات در زمینه پزشکی و آموزش های چند جانبه و تمرکز بر نوآوری ، توسعه و پیاده سازی خدمات پزشکی جهت بهبود کیفیت زندگی و افزایش طول عمر گام برمیدارد .

دانشکده های دانشگاه پزشکی سچینوا مسکو شامل :

 • دانشکده های پزشکی عمومی (تدریس به زبان انگلیسی و همچنین روسی) .
 • داروسازی ( به زبان فرانسه و روسی ) .
 • پزشکی پیشگیرانه ، دندانپزشکی ، پرستاری و تحقیقات می باشد .

دانشکده دندانپزشکی مقام دکتر دندانپزشکی را به دانشجویان پس از اتمام دوره پنج ساله اعطا می کند. به عنوان یک هسته از هفت موسسه تحقیقاتی و بیش از 30 آزمایشگاه میباشد . دانشگاه پزشکی سچینوا مسکو همچنین دارای یک پارک علمی میان رشته ای اختصاصی است. 

سایر اطلاعات دانشگاه

دانشگاه سچنواموسسه تحقیقاتی phthisis pulmonology  در سال 1918 تاسیس شد ، مرکزی پیشرو در مبارزه با سل در سراسر جهان است . در سال 2013 دانشگاه پزشکی سچینوا مسکو یک کنفرانس در مورد پیشگیری و تشخیص سل در کودکان و نوجوانان برگزار کرد.  محوطه دانشگاه پزشکی سچینوا مسکو در مرکز شهر و کنار رودخانه مسکو واقع شده است . شامل یک پیاده روی از ورزشگاه Luzhniki است، یک میدان مسابقه با 78،000 صندلی که میزبان فینال لیگ قهرمانان 2008 است. معروف ترین فردی که تا به حال در موسسه حضور داشت، آنتون چخوف بود که شروع به نوشتن داستان کوتاه برای پرداخت هزینه تحصیلش کرد. او اکنون یکی از بزرگترین نویسندگان تاریخ است. فارغ التحصیلان دیگر دانشگاه پزشکی سچینوا مسکو ، سرگی بوتکین ، سرپرست روانپزشکی ، سرگی کورساکف و بسیاری دیگر هستند.

خوابگاه دانشگاه پزشکی سچینوا مسکو

خوابگاه دانشگاه پزشکی سچینوا مسکو برای دانشجویان جهت استراحت و آرامش به خوبی مهیا است.هر اتاق به کامپوتر،اینترنت بی سیم و همچنین تجهیزات دیگر بطور کامل مجهز شده است. خوابگاه دانشگاه سچینوا مسکو درون پردیس دانشگاه که شامل 4 خوابگاه میشود خوابگاه جدید نیز احداث شده است .

این شامل واحدهایی با 2- 3 اتاق متشکل از آشپزخانه و حمام در دسترس دانشجویان دانشگاه پزشکی سچینوا مسکو است .
دو خوابگاه به شکل راهرو با اتاق های تفکیک شده و آشپزخانه و دو یا سه حمام به صورت مشترک قابل استفاده میباشند.
ساختار و طرح واحدها بسیار راحت و آسوده میباشد  خوابگاه نوسازی شده Pirogovskaya دانشگاه به یخچال های جدید نیز مجهز شده است.

تجهیزات هر  مجموعه خوابگاهی شامل:

کامپیوتر، تلفن، تبلت و ماکرو ویو، کتری و قوری، اتو، یخچال در هر واحد، اجاق گاز برقی فراهم شده است اینترنت بی سیم و وای فای در همه خوابگاه ها وجود دارد . این دانشگاه روابط نزدیک با بسیاری از موسسات  و سازمان های پژوهشی و آموزشی خارجی دارد .

این دانشگاه نیز به طور فعال با سازمان های بین المللی، اتحادیه ها، انجمن های بین المللی همکاری می کند:

 • سازمان بهداشت جهانی
 • انجمن بین المللی دانشگاه ها
 • انجمن دانشگاه های اوراسیا
 • فدراسیون جهانی آموزش پزشکی
 • انجمن برنامه های دانشگاه برای مدیریت سلامت جمعیت
 • انجمن مدیریت بهداشت اروپا
 • سازمان جهانی کالج های ملی، دانشگاه ها و انجمن های علمی پزشکان عمومی
 • مرکز بهداشت بین المللی (ایالات متحده آمریکا)
 • شورای پژوهش انگلستان
 • خدمات دائمی بورس تحصیلی آلمان DAAD
 • انجمن آموزش پزشکی در اروپا (AMEE)
 • جامعه در اروپا برای شبیه سازی کاربردی به پزشکی (SESAM)
 • انجمن اروپایی برای پیشگیری، پیشگیری و شخصی سازی (EPMA)

دانشگاه سیچنوا همچنین در اجرای برنامه های همکاری بین المللی در زمینه علم و آموزش، مانند  پروژه Tempus IV ،  Erasmus +  و دیگران شرکت دارد. همچنین این دانشگاه سیچنوا جزء انجمن دانشگاه های است که با داشنگاه های چین همکاری میکند.