ترکیه

ویزای توریستی ترکیه

کشور ترکیه یکی از مهم ترین مقاصد گردشگری جهان در سال های اخیر بوده است و آب و هوای مناسب، اماکن دیدنی و طبیعت زیبا از مهم ترین دلایل جذب توریست به این کشور است، ویزای توریستی ترکیه نیز از همین رو یکی از پر مخاطب ترین ویزاهای ارائه شده توسط این کشور است. ترکیه همچنین اولین مقصد گردشگری ایرانیان در طی سال های اخیر بوده است. بنابراین بسیاری از افراد تمایل دارند بدانند چگونه می توانند روادید کشور ترکیه را بدست آورند.

صنعت توریسم یکی از قدرتمند ترین صنایع کشور ترکیه است. از همین رو دولت این کشور شرایط ویژه ای را برای مسافران در نظر گرفته است. در این مقاله در رابطه با ویزای توریستی ترکیه و اماکن دیدنی این کشور مطالبی را ارائه خواهیم کرد.

ویزای الکترونیکی

در ماه آوریل سال 2013، دولت ترکیه یک سیستم ویزای آنلاین آسان را راه اندازی کرد که به جای «ویزا برچسب» قدیمی، ویزای الکترونیکی صادر می شود. پس از ارائه اطلاعات و پرداخت، ویزا به مسافر فرستاده می شود و باید بارگیری و چاپ شود و باید به مقامات فرودگاه در ترکیه نشان داده شود و در طول مدت اقامت در دسترس قرار گیرد. ویزای الکترونیکی به معنای رفتن به سفارتخانه های محلی نیست و یا انتظار برای دریافت ویزا در فرودگاه است.

دولت ترکیه ویزا را برای مسافران بیش از 40 کشور بسیار ساده ساخته است. 60 کشور دیگر هم وجود دارند که می توانند برای اخذ ویزای الکترونیکی درخواست دهند، اما باید شرایط خاص دیگری مانند داشتن ویزای شنگن، ایرلند، انگلستان یا ایالات متحده را داشته باشند.

مدت اعتبار ویزای توریستی ترکیه

لازم به ذکر است که ، مدت زمان ویزای توریستی کشور ترکیه 3 ماه است. افرادی که قصد داشته باشند که تا 90 روز در کشور ترکیه حضور داشته باشند در این نوع اقامت احتیاجی به اخذ ویزا نخواهند داشت و بدون هیچگونه محدودیتی می توانند در این مدت 3 ماه در کشور ترکیه حضور داشته باشند. اما در این نوع اقامت افراد اجازه کار و تحصیل ندارند.

اقامت حداکثر برای ویزای  گردشگری کشور ترکیه شما از90 روز نباید بیشتر شود .

در صورتی که قصد سفر به ترکیه را دارید، به ویزای توریستی نیاز نخواهید داشت  با این وجود باید حتما یک پاسپورت معتبر داشته باشید و قبل از سفر به این کشور با هزینه زندگی در ترکیه آشنا شوید. ویزای معتبر ویزایی است که حداقل 60 روز پس از خروج شما اعتبار داشته باشد.

در حقیقت پاسپورت شما زمانی معتبر است که حداقل 150 روز از زمان ورود شما به کشور ترکیه اعتبار قانونی داشته باشد. همانطور که میدانید ایرانیان برای مسافرت به کشور ترکیه در مدت زمان کمتر از 90 روز ، نیازی به ویزای توریستی نداشته و اگر هم برای مدت بیشتر از 90 روز قصد اقامت در ترکیه را داشته باشند ، میبایست ازکنسولگری کشور ترکیه درخواست اقامت بیشتر کنند .

مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای توریستی ترکیه

– ارائه یک پاسپورت دارای اعتبار

– ارائه فرم درخواست ویزای توریستی ترکیه ( از طریق وزارت امور خارجه کشور خود )

– ارائه دو قطعه عکس رنگی پاسپورتی

– ارائه بیمه‌ درمانی

– ارائه تمکن مالی مناسب

– پرداخت هزینه های مورد نیاز ویزا